ZABIEG LASEROWEGO OBKURCZANIA POCHWY
(poprawa elastyczności pochwy)

U pewnej grupy pacjentek występuje uczucie nadmiernego rozciągnięcia i rozluźnienia ścian pochwy, pojawiające się w różnych etapach ich życia i nie koniecznie mające związek z porodami. Laserowe obkurczanie pochwy to niewymagająca operacji metoda, która polega na pobudzaniu produkcji kolagenu w błonie śluzowej oraz w powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek poddanych zabiegowi, zmniejszenia kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności cewki moczowej. Poprzez obkurczenie ścianek pochwy kobiecie zostaje przywrócony komfort, odzyskuje ona radość ze współżycia oraz może mieć intensywniejsze doznania podczas seksu. Efekt jest długotrwały, a regularne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują go na dłużej.

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Energia lasera jest dopasowana do indywidualnej charakterystyki błony śluzowej i grubości ścian pochwy danej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. W obrębie przedniej ściany pochwy ekspozycja jest dłuższa. Ma to na celu dodatkowe pobudzenie wytwarzania nowych włókien kolagenu w obrębie powięzi łonowo-cewkowej.

W większości przypadków zabieg wykonywany jest jednorazowo.

Zabieg jest bezstresowy i bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu nie ma konieczności korzystania ze zwolnienia lekarskiego.

Zdecydowana większość pacjentek odczuwa bardzo dużą poprawę już po pierwszym zabiegu.

Zalecenia po zabiegu:

  • wstrzemięźliwość seksualna przez okres około miesiąca.
  • unikanie gorących kąpieli w wannie oraz sauny przez okres około dwóch tygodni.