LECZENIE WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU, LASER PENTAGON GRAND CO2

Zabiegi laserowej ginekologii estetycznej wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność, zupełny brak lub  minimalny okres rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg?

Określony typ impulsów lasera wpływa na stymulowanie produkcji nowych włókien kolagenowych w obszarze powięzi łonowo-cewkowej, znajdującej się pomiędzy przednią ścianą pochwy, a cewką moczową. Struktura ta najczęściej ulega uszkodzenia w czasie porodów drogami natury, a jej dysfunkcja powoduje objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Działanie energii lasera pobudza fibroblasty do produkcji i regeneracji struktur kolagenowych powięzi łonowo-cewkowej, co w efekcie daje poprawę warunków prawidłowego trzymania moczu. Skuteczność zabiegu w leczeniu różnych postaci nietrzymania moczu u kobiet jest potwierdzona doniesieniami klinicznymi.

Zabieg wykonywany jest w pozycji ginekologicznej za pomocą aplikatora promieni laserowych wprowadzanego do pochwy. Energia lasera jest dopasowana do indywidualnej charakterystyki błony śluzowej i grubości ścian pochwy danej pacjentki. Zabieg jest bezbolesny. Mogą jedynie występować niewielkie skurcze mięśnia macicy oraz uczucie delikatnego pieczenia w pochwie.

Zabieg polega na 10-15 minutowej ekspozycji ścian pochwy na działanie impulsów laserowych. W obrębie przedniej ściany pochwy ekspozycja jest dłuższa. Ma to na celu dodatkowe pobudzenie wytwarzania nowych włókien kolagenu w obrębie powięzi łonowo-cewkowej.

W większości przypadków zabieg wykonywany jest jednorazowo.

Zabieg jest bezstresowy i bezbolesny, nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu nie ma konieczności korzystania ze zwolnienia lekarskiego.

Zdecydowana większość pacjentek odczuwa bardzo dużą poprawę już po pierwszym zabiegu.

Zalecenia po zabiegu:

  • wstrzemięźliwość seksualna przez okres około miesiąca.
  • unikanie gorących kąpieli w wannie oraz sauny przez okres około dwóch tygodni.