Korekta warg sromowych przestała być fanaberią. Coraz więcej kobiet nie wstydzi się przyjść do naszej Kliniki ze swoim problemem. Dlaczego kobiety coraz częściej decydują się na zabieg? Bo to ułatwia im codzienne funkcjonowanie, eliminuje ból, otarcia, częste infekcje i wiele innych problemów.

Korekcja warg sromowych mniejszych – wykonywana jest u kobiet z problemem przerostu warg sromowych mniejszych, które znacząco wystają poza linię warg sromowych większych. Nadmiar skóry, tkanki podskórnej oraz tłuszczowej jest w trakcie zabiegu usuwany, a wargi sromowe są odpowiednio modelowane, by nadać im odpowiedni kształt.

Na czym polega zabieg?

Jest to precyzyjne chirurgiczne wymodelowanie warg sromowych mniejszych.

Zabieg jest przeprowadzany w ramach chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest wykonywana przy użyciu klasycznych cięć chirurgicznych lub lasera frakcyjnego. W zależności od typu zabiegu i jego rozległości, korekcja warg sromowych może trwać od 30 do 120 minut. W trakcie zabiegu stosowane są szwy wchłanialne, dzięki czemu nie ma konieczności ich usuwania, a pacjentka już po kilku godzinach może opuścić placówkę i udać się do domu.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

  • dyskomfort w trakcie uprawiania niektórych sportów, np. podczas jazdy na rowerze, biegania czy jazdy konnej,
  • bolesne podrażnienia,
  • bolesność okolic intymnych czy nawracające infekcje przy współżyciu seksualnym
  • dyskomfort życia codziennego, nieestetyczny wygląd, problem w wyborze bielizny, czy stroju kąpielowego.

Czy zabieg należy wykonywać w serii?

Nie. Wystarczy jeden zabieg.

Po jakim czasie widać efekty?

Efekty widoczne są natychmiast. Pełna regeneracja i powrót do aktywności (tak sportowej, jak i seksualnej), możliwy jest po 3-4 tygodniach.

Jak długo utrzymują się rezultaty?

Rezultaty są stałe.

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.