Usuwanie znamion skórnych
(włókniaki, brodawczaki, naczyniaki, kaszaki, tłuszczaki i inne ) – zabiegi chirurgiczne

Chirurgiczne usunięcie znamion skórnych w wielu przypadkach ratuje życie ludzkie. Przy ich usuwaniu należy zachować dużą ostrożność. Wielką rolę odgrywa tu doświadczenie i wiedza lekarza. Większość znamion usuwana jest jedynie w celach kosmetycznych. Natomiast w przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do odmiany znamienia najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest wycięcie chirurgiczne z niewielkim marginesem zdrowej skóry i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany.
Niemożliwe jest usuwanie zmian skórnych całkowicie bez pozostawienia śladu. Zwykle jest to tylko mało widoczny ślad. Ale zdarza się, że mogą powstać mało atrakcyjne blizny. Najczęściej jest to uzależnione od właściwości tkanki łącznej pacjenta. Wymaga to dokładnego omówienia z lekarzem przez zabiegiem.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one bezbolesne. Po zabiegu chirurgicznym z reguły zakłada się szwy i opatrunek. Szwy zdejmowane są po 3-14 dniach po zabiegu. W okresie pooperacyjnym pacjenci korzystają z niewielkich dawek leków przeciwbólowych. Blizna po zabiegu po pewnym czasie ulegnie zmianie – zblednie i zmniejszy się. Nie należy jej opalać przez co najmniej 6 miesięcy.

W CELU MAKSYMALNEGO SKRÓCENIA OKRESU REKONWALESCENCJI I DLA LEPSZYCH EFEKTÓW ZABIEGOWYCH ZALECAMY KILKA SESJI PRZY WYKORZYSTANIU LAMP LEDOWYCH.