USUWANIE BLIZN POTRĄDZIKOWYCH,  POOPARZENIOWYCH, POURAZOWYCH

Blizny są częstym powodem kompleksów i codziennego dyskomfortu. Medycyna estetyczna oferuje jednak skuteczną metodę walki z nimi – laseroterapię.

Blizna jest zmianą skórną powstałą z tkanki łącznej, w wyniku operacji chirurgicznej, oparzenia, uszkodzenia skóry czy też trądziku. Największy problem sprawiają nieregularne, przerosłe i głębokie blizny (zwane zanikowymi).

Na czym polega zabieg?

Najskuteczniejszą metoda bezoperacyjnego usuwania blizn jest laseroterapia laserem frakcyjnym.

Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry związanej z jej całkowitą przebudową. Zabieg wywołuje uraz w obrębie skóry właściwej. Wywołany stan zapalny pobudza skórę do tworzenia nowych, zdrowych tkanek dzięki czemu blizny stają się coraz płytsze, a wraz z kolejnymi zabiegami nawet niewidoczne.

Innowacyjna technologia lasera frakcyjnego, w przeciwieństwie do laserów dotychczas stosowanych w kosmetologii i medycynie, nie naświetla jednokrotnie powierzchni skóry, ale doprowadza do powstania mikroskopijnych uszkodzeń skóry, dochodzących aż do skóry właściwej.

Laser przekłuwa skórę tysiącami mikroskopijnych laserowych igiełek, w wyniku czego powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia skóry spowodowane podgrzaniem tkanek.

Impulsy światła laserowego wnikają w skórę w odpowiedniej głębokości, tak by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do całkowitej regeneracji.

Uszkodzenie skóry wyzwala naturalną reakcję – gojenie, po którym tkanka bliznowata zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką poprawiając tym samym wygląd tkanki bliznowatej.

Wskazania do zabiegu:

  • atroficzne blizny potrądzikowe,
  • rozstępy,
  • modelowanie blizn chirurgicznych,
  • blizny pooparzeniowe.

Efekty:

Efekty zabiegu są natychmiastowe i postępujące.

W trakcie jednego zabiegu uszkadza się 15- 20 % powierzchni skóry, stąd konieczność wykonania 3 do 5 zabiegów, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową (przebudowa kolagenu będzie wtedy trwała).

Ilość zabiegów zależy od rozległości i umiejscowienia zmian. Zazwyczaj trzeba wykonać 3- 5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i karmienie piersią,
  • terapia doustna retinoidami,
  • zioła: dziurawiec, nagietek, skrzyp,
  • leki światłouczulające: antybiotyki, leki antydepresyjne,
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze,
  • nowotwory skóry.

W CELU MAKSYMALNEGO SKRÓCENIA OKRESU REKONWALESCENCJI I DLA LEPSZYCH EFEKTÓW ZABIEGOWYCH ZALECAMY KILKA SESJI PRZY WYKORZYSTANIU LAMP LEDOWYCH.