SZYBKI I SKUTECZNY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ ZMARSZCZEK

Czym jest toksyna botulinowa?

Jest to preparat stosowany głównie do usuwania zmarszczek mimicznych. Jego działanie  polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych istniejących w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych twarzy powoduje to wyraźne wygładzenie skóry, a w konsekwencji likwidację zmarszczek.

Toksyna botulinowa znajduje szerokie zastosowanie. W medycynie estetycznej wykorzystywana jest do:

  • eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – zmarszczek na czole, tzw. kurzych łapek wokół oczu, bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka), zmarszczek palacza,
  • unoszenia opadniętych kącików, czy opadającej powieki,
  • likwidacji problemu nadmiernej potliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe.

Ile czasu trwa zabieg?

Zabieg iniekcji zabiera zazwyczaj od dziesięciu minut do pół godziny. Nasi Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej są doskonale przeszkoleni i doświadczeni w stosowaniu toksyny botulinowej. Cała procedura jest bezbolesna i umożliwia powrót do normalnej aktywności, niemal od razu po przeprowadzeniu zabiegu.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy. Zabieg wówczas powinniśmy powtórzyć. Botulina jest równie skuteczna u kobiet, jak i u mężczyzn.

Jakie są przeciwwskazania do użycia botoksu?

  • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża i okres karmienia,
  • zaburzenia krzepnięcia.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zabiegu przez kilka godzin nie należy wykonywać żadnych zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Nie należy się kłaść ani schylać. Cztery kolejne dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium.