Peelingi medyczne

Glykopeel

Dermatologiczny peeling anti-aging o właściwościach odmładzających, wygładzających i odświeżających skórę. Wygładza drobne i średnie zmarszczki. Wyrównuje niedoskonałości skóry, zwęża pory. Poprawia elastyczność skóry. Dodaje jej blasku. Świetny dla palaczy.

W jego skład wchodzą: silny czynnik złuszczający (kwas glikolowy), czynniki depigmentujące (kwas kojowy i wyciąg z Mącznicy lekarskiej), naturalne związki łagodzące podrażnienia (wyciąg z Morwy białej) oraz witaminy A, C i E, które optymalizują działanie peelingu.

Może być stosowany przez cały rok, nawet latem podczas ekspozycji słonecznej i w czasie mrozów.

Jest dostępny w 4 stężeniach (20, 50, 70, 70 max). Lekarz dobiera odpowiednie stężenie w zależności od potrzeb pacjenta.

Kwas trójchlorooctowy (TCA; ang. trichloroacetic acid) (25%)

Peeling jest kontrolowanym uszkodzeniem naskórka i/lub skóry za pomocą substancji chemicznej. Celem pilingu jest złuszczenie, a tym samym usunięcie zmian, które powstały w wyniku chorób skóry, działania promieniowania słonecznego, czy procesu starzenia.

W zależności od zastosowanego stężenia, peeling kwasem trójchlorooctowym może być powierzchowny – uszkodzenie następuje na całej grubości naskórka lub średnio-głęboki – uszkodzeniu ulega zarówno naskórek na całej grubości jak również górne warstwy skóry właściwej.

Kwas migdałowy

Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu trądziku, fotoagingu czy usuwaniu przebarwień.

Peeling kwasem migdałowym daje efektwidocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy stosowany jest w kosmetyce i dermatologii przy pielęgnacji skóry z problemami. Znany jest ze swojego działania przeciwzaskórnikowego. Zastosowanie przyczynia się do poprawy kolorytu skóry, naprężenia i wygładzenia. Również działa antybakteryjnie.

Poza tym pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny czyli włókien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Kwas pirogronowy działa sebostatycznie czyli hamuje nadmiar wydzielania sebum. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u osób z cerą tłustą i trądzikową.

Nadmiar sebum to idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii w tym Corynabacterium acnes, czyli odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe.