Lek. Michał Ryń jest absolwentem wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Na codzień pracuje jako lekarz oraz asystent dydaktyczny w Klinice Perinatologii USK oraz Uniwersyteckim Centrum Onkologii USK. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, European Society of Gynaecological Oncology. Odbył liczne staże i szkolenia z zakresu chirurgii miednicy mniejszej a także ginekologii estetycznej m.in. u dr Rafała Kuźlika.
Lekarz który mówi o sobie, że nie przepracował w swoim życiu zawodowym jeszcze ani jednego dnia – gdy się kocha to co się robi, to praca staje się hobby a nie zawodem. Cechuje się indywidualnym podejściem do pacjentek, zwraca szczególną uwagę na komfort i interes pacjenta z którym współpracuje.
Obszarem zainteresowań w zakresie ginekologii estetycznej są zabiegi przy użyciu lasera, osocza bogatopłytkowego czy też najnowszej technologii łączącej działanie ultradźwięków i fali radiowej (RF), BTL Exilis Ultra Femme. 8-minutowy lifting pochwy poprawia zdrowie, jak i ujędrnia i obkurcza pochwę po porodach. Wykonuje zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego podnosząc jakość życia intymnego swoich pacjentek (o-shot, g-shot, augmentacja punktu G).