Zaznacz stronę

dr n.med. Renata Roszkowska
pediatria
Nr PWZ: 2508803

Dr Renata Roszkowska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w 2009 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku w latach 2009 – 2010, rozpoczęła pracę na etacie rezydenckim w Klinice Pediatrii i Nefrologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Studia specjalizacyjne w dziedzinie pediatrii odbywała w latach 2010 – 2015. W 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych po obronie rozprawy doktorskiej pt. “Wpływ karmienia piersią na parametry rozwoju fizycznego i wykładniki uszkodzenia śródbłonka naczyniowego u dzieci”, która otrzymała wyróżnienie Rady Wydziału Lekarskiego UMB.

Jest współautorem wielu oryginalnych prac i komunikatów zjazdowych w dziedzinie pediatrii i nefrologii dziecięcej. Za osiągnięcia naukowe w 2013 roku nagrodzona przez Rektora UMB. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Zainteresowania dr Renaty Roszkowskiej

dr Roszkowska interesuje się tematyką programowania metabolicznego, zagadnieniami gastroenterologii i nefrologii dziecięcej. Udziela porad medycznych z zakresu:

  • leczenia zakażeń układu moczowego
  • leczenia zaburzeń oddawania moczu i moczenia nocnego
  • leczenia kamicy układu moczowego
  • wstępnej diagnostyki krwinkomoczu i białkomoczu
  • żywienia dziecka
  • leczenia bólów brzucha i objawów dyspeptycznych
  • leczenia zaburzeń oddawania stolca, ostrych i przewlekłych biegunek
  • leczenia zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego (w tym refluksu żołądkowo-przełykowego, zespołu jelita drażliwego, zaparć stolca)
  • leczenia infekcji układu oddechowego

W codziennej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem Dziecka i szacunkiem do Niego. Jej mottem jest sentencja zaczerpnięta z twórczości J. Korczaka:

„Dziecko jest jutrem. Ono będzie pracownikiem, będzie obywatelem, będzie prawodawcą, ale czekać trzeba. Cierpliwie czekać. Czujnie czekać (…). Trzeba uświadomić sobie wagę, ciężar sprawy – wartość jej, cenę…”

tklogokontakt

ul. Młynowa 38 lok 4/2
tel +48 735 969 555
www.twojaklinika.com.pl

EnglishPolandRussia

Zapisz się do naszego newslettera

FreshMail.pl
 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij